ИКТ Путокази ка савременој библиотеци

Овогодишњи семинар Интернет клуба (23. по реду) акредитован је од стране Народне библиотеке Србије, који у три сегмента упознаје са тренутним развојем и доступнм облицима ИКТ комуникација. Посебан аспект је примена ИКТ у комуникацијама реалног окружења библиотечке делатности. Инструктивни семинар мреже Библиоптеке нашег окружења у Врујцима (библиотекари из Београда, Винковаца, Зворника, Ниша,Осечине, Малог Црнића, Лајкковца, Љига, Ваљева, Лазаревца, Младеновца, Старе Пазове, Љубовије…), одржан је од 31. маја до 02.06. 2022. године. Нашу библиотеку представила је библиотекарка Валентина Поповић са излагањем: "Дигитални алати и виртуелна полица". Упознали смо учеснике семинара са пројектом, виртуелних полица библиотеке и рубриком "Грађани пишу", са циљем дигиталног документовања песама и прича нашег завичаја.

Семинар је реализовао Мирко С. Марковић, библиотечки саветник, а видео презентације имали су Дејан Масликовић, самостални саветник у Министарству културе и информисања, Вукосав Средојевић, инжењер информатике и саветник у Министарству културе и информисања, Беба Станковић , дипломирана библиотекарка саветница, Драгана Тојага, библиотекар, као и Александар Градић, књижничар, обоје из Народне библиотеке „Доситеј Обрадовић“ у Старој Пазови, Огранак „Петар Петровић Његош“ у Новој Пазови,  Тихомир Маројевић ГКВ Винковци. Више информација о семинару кликом на слику.