ПОХВАЛА СВЕТЛОСТИ

Празник Светог Саве, обележен у Градској библиотеци "Милован Данојлић", године 2024. био је у једном новом, необичном, а опет традиционалном духу. Хор под руководством Иване Кнежевић,  ученици основне и средње школе са својим наставницама  Маријаном Неговановић Обрадовић и Аном Гошњић, направили су интересантну изведбу  у погледу на лик и дело Светог Саве. То преплитање традиционалнних текстова и поезије Милована Данојлића дало је потпуно нову димензију овом догађају и показали да озбиљно трагање за новим, бољим, садржајнијим има смисла и помера границе естетског доживљаја и показали да је светосавље и у слављењу завичајног песника, свему лепом, у језику, у песми детета. Задовољство виђеним нису крили гледаоци у препуној сали библиотеке.