Хероине Србије - Вековник

У сусрету празнику жена гости наше библиотеке били су Драган Милошевић са својим сарадником Томиславом Кресовићем, где су представили књигу "Хероине Србије: Вековник".
Имали смо прилику да чујемо за неке од знаменитих жена попут Маре Бранковић, Ксеније Атанасијевић, Драге Јонаш и многих других. Сећањем на њихова достигнућа, животе, значај и допринос нашој науци и култури, покушали смо да на тренутак надвладамо "културу" заборава и незахвалности према жртвама које су ове (младе) жене поднеле.
Подсетили смо се и жена не само српског рода, већ и оних које су се бориле за слободу српског народа, попут Инглис Елси.
Неговањем културе сећања овај аутор нам је показао да иако су, нажалост, жене биле у подређеном положају, оне су равноправно учествовале у обликовању српске културе, државности и европске цивилизације.