УСКОРО

НАША Е -  КЊИГА

Активности овогодишње кампање биће усмерене на подизање свести међу грађанима о онлајн сервисима, безбедности на Интернету, кодирању и ИКТ вештинама.

"КАКО ЈА ХОЋУ"

На дан рођења Др.проф Слободана Ж. Марковића , обежава се имендан Дечје градске библиотеке у Љигу.

Вече "Сећање на професора" у љишкој библиотеци сабрало је велики  Број његових поштовалаца из Љига, али и Мионице, Лајковца, Лазаревца и Ваљева.

Надахнуто казивање о професору Марковићу директорке библиотеке, Славице Миливојевић био је увод у емитовање пригодног филма "Сећање на професора" у коме су о његовом карактеру, лику и делу топло говорили Александра Вранеђ, Јован Делић, Александар Јерков и Бошко Сувајџић. Потом је о професорово поетици "Како ја хоћу" приступа књижевности за децу и значају његовог антологијског делања на говорио Мирко С.Марковић,  коаутор његове последње књиге СРПСКЕ ПРИЧЕ ЗА ДЕЦУ.  Драмскеминијатуре и илустрације из књиге извели су драмски уметници из Београда: Александра Мансијевић и Срђан Илић.