Концерт харфи

У љишкој библиотеци одржан концерт харфе, ученика мр Дијане Сретеновић, професорке у Музичкој школи "Мокрањац". Љижанима су се представиле две ученице ове школе.
Миња Стојановић, ученица друге године, освајала је бројне награде на домаћим и међународним такмичењима. На Републичком такмичењу ове године добила је прву награду. На манифестацији "Месец српске културе у Великој Британији", у фебруару, била је један од учесника.

Марија Зороја, ученица четврте године, поред првих награда на Републичком такмичењу, освајала је награде и на међународним такмичењима "Петар Коњовић", у Велењу (Словенија) и у Штокхолму, у Шведској. И она је била учесница на концерту у Амбасади Србије у Лондону на манифестацији српске дијаспоре.
Ученици мр Дијане Сретеновић, полазници Летње радионице харфе - Липље трећу годину (после 2015. и 2016.), своје умеће свирања на овом необичном инструменту приказали су љишкој публици.