ПРВИ МАСТЕР БИБЛИОТЕКАР У ЉИГУ

Библиотекарка Валентина Поповић одбранила је мастер рад, као први мастер библиотекар новог акредитованог програма на Педагошком факултету у Сомбору. Обрана теме  "Улога дигиталних алата у малим јавним библиотекама" добила је оцену 10Истог дана библиотекарка је конкурисала на докторске студије библиотекарства, надамо се наставку промоције рада малих јавних библиотека у библиотекарству као науци.

Централни део рада односи се на примену дигиталних алата у нашој библиотеци, чију употребну вредност су препознали чланови комисије као модел рада који се може употребити и у другим библиотекама. Валентина је аутор Е-библиотеке Љиг. У оквиру е-библиотеке креирала је Виртуелне полице и рефералне базе података: е-каталоге. Самостално управља, планира и реализује пројекте библиотеке везане за дигитални садржај. У оквиру радних активности показала је иновативност, самоиницијативност, која је као резултат имала веома креативан приступ у пласирању садржаја Е-библиотеке, што је посебно наишло на похвалу комисије при одбрани рада.