ДАНОЈЛИЋУ ЂАК КАПЛАР

На свечаној седници Скупштине општине, поводом Дана Љига,  великом посленику писане речи постхумно, додељено највеће признање  локалне самоуправе - Плакета "Ђак каплар", на предлог Драгана Радовановића, директора  ускоро Градске библиотеке "Милован Данојлић".

Из образложења:
Милован Данојлић је рођен у Ивановцима, основну и средњу школу учио у Љигу. Родни крај, пределе, људе, карактере и говор користио је као неисцрпну тему и инспирацију, уграђујући их у своја дела. Мада је преко 40 година живео и стварао у Француској, својим јавним деловањем био је ту са нама, са свим нашим успесима, страдањима, борбама, увек на бранику патриотизма и интереса српског народа.
Као неуморни хроничар тешких времена, Данојлић је личним примером показао да је несаломиви дух једини ослонац свих јаких људи који се кроз живот пробијају искреном вером у то што раде. На крају живота који се ових дана завршио, одлучио је да остане свој на своме, са својим народом, да се врати тамо где је поникао: брдо Камаљ, Ивановци, Качер, Љиг.