Љиг и околина у грађанском рату?

NemanjaDevic.jpgУ препуној библиотеци сложени приказ прошлости љишко-качерског краја од 1941-1944. године врло пажљиво је слушала заинтересована публика. Шта се све дешавало у те четири године на подручју  Љига и околине,  била је тема разговора на промоцији књиге Немање Девића.  Када се ту додају сукоби са Љотићевим-Пећанчевим-Недићевим војницима заплети су филмски. Аутор наглашава да вечне истине нема и да ће ова научна студија захтевати допуне у будућности. Ратни пејзаж у свој његовој сложености показао је да црно-белих подела на хероје и издајнике нема! О идеји, настанку, току истраживања и раду на овој књизи говорили су испред Удружења "Челник" Александар Ђукић и Немања Максимовић као и рецензент Владимир Кривошејев.

кликом на слику погледајте снимак промоције