КОНЦЕРТ ХАРФЕ У ЉИГУ

Јединствен уметнички догађај сваке године нас изнова подсећа на раскош и пространство оваквог музичког израза. Различити узрасти младих извођача асоцирају на изузетан тонски распон који харфа пружа, а ове године било је највише учесника.
„Ова деца воле музику, воле харфу, она израстају у добре и вредне људе, рекла је  мр Дијана Сретеновић, професорка која је идејни творац ове музичке радионице. Хвала директору и запосленима у библиотеци, хвала дивној публици. Видимо се догодине.“

У раду са полазницима радионице коју у Липљу реализује Удружење „Артико“ из Београда учествовале су и професорке мр Марија Ђурђевић Павловић и мр Милица Миливојевић. Концерту су присуствовали и родитељи девојака које су наступале.
Ентузијазам професорке Дијане Сретеновић довео је једну уметничку дружину у средину која у почетку можда и није сасвим препознала и разумела њену идеју. Попут харфе чији звуци нису продорни, али су богати и племенити, тако су и концерти, који представљају круну рада сваке реализоване радионице, временом допрли до срца љишке публике. Препуна библиотека сведочи о томе да су поклон, који већ десет  година свом завичају дарује проф. Сретеновић са Удружењем “Артико”.