СВЕТСКИ ДАН ПИСМЕНОСТИ У ХЕРЦЕГ НОВОМ

459133864_947572637402605_5601314193191560015_n.jpgНаша библиотекарка Валентина Поповић, одржала је две радионице у Црној Гори. Следи текст Градска библиотека и читаоница Херцег Нови и линк ка ТВ прилогу.Поводом обиљежавања Свјетског дана писмености, 8. септембра, ЈУ Градска библиотека и читаоница Херцег Нови je у петак, 6. септембра, организoвала двије врло успјешне интерактивне радионице на тему: Дигитална писменост. С обзиром на значај теме, вишеструко корисне у времену у коме живимо и радимо, и у циљу његовања добре сарадње, полазници прве радионице под називом Дигитални алати у библиотеци и у образовању младих, били су школски библиотекари, библиотекари специјалних библиотека, упосленици у култури и туризиму, професори по позиву и представници невладиног сектора у нашем граду, који добијају и потврду о учешћу; док је радионица Дигитална и медијска писменост: млади и читање у дигитално доба била намијењена ученицима III разреда ЈУ СМШ „Иван Горан Ковачић“ који похађају предмет медијска писменост. Водитељка и ауторка радионица била је Валентина Поповић, мср библиотекарства из Градске библиотеке „Милован Данојлић“ у Љигу, ауторка књиге Дигитални алати.

Обје радионице изазвале су велику пажњу присутних и биле изузетно подстицијне за унапређење различитих дјелатности, као и даље међусобне сарадње са нашом и другим библиотекама. На посјети захваљујемо и директорки Библиотеке „Димитрије Туцовић“ из Лазаревца, Јасмини Иванковић, а посебну захвалност дугујемо колегиници Валентини Поповић за одлично осмишљене програме радионица и желимо јој много успјеха у будућем раду!https://youtu.be/4ZQQ0tbSHfI?si=O9zpBih3cnKreM93 _________________