НАГРАДА ГОРДАНА КОСАНОВИЋ 2023

Фотографије са доделе награде Гордана Косановић  шаље нам Видина Попов, добитница награде. Подсећамо Награду за глумце Гордана Косановић је 1986. године основало Удружење за подршку Театра у Руру. Намењенa је сећању на изузетну глумицу и суоснивача Театра на Руру, која је рано умрла у 33. години. Додељује се глумцу или глумици за изузетан наступ у позоришту. Претходни добитници награда су Улрих Вилдгрубер, Анђела Винклер, Кристоф Ван Бовен и Мајкл Мертенс.
Од сезоне 2020/21, Удружење за подршку Театру у Руру додељује награду сваке године у оквиру Дана позоришта у Милхајму.

Одаје признање глумцима из гостујућих ансамбала који се истичу по својим посебним глумачким достигнућима. У оквиру 48. Дана позоришта у Милхајму, Видина Попов је награђена глумачком наградом Гордана Косановић 2023 за извођење у представи Сивана Бен Јишаија „Сценска увреда (да ли то више не волим или волим превише?)”.
2024. награду добија Димитриј Шад за соло у премијери „Тишина“ Фалка Рихтера. Победник добија 3.500 евра.