Балкан у срцу Грчке

"БАЛКАН ГОТИК” је последња од осамнаест (18) књига грчког писца Јоргоса Стамкоса (Γεώργιος Στάμκος, на фацебоок-у George Stamkos) и трећа по реду у “балканској трилогији”, која се између осталог бави и нашим завичајем, конкретније Дићима и дићанском Некрополом.

У грчкој је познат и као писац текстова за грчку документарну серију “Balkan Express” чија екипа нас је посетила пре неколико година у Дићима, предочавајући гледаоцима грчке јавне телевизије обичаје и начин живота у нашем крају. Живи и ради у Солуну, са супругом Милицом Косановић и ћерком Реом.

Надамо се да ћемо једног дана имати прилику да читамо Јоргосове и Миличине књиге на српском језику и да ћемо их имати у нашој библиотеци, а до тада ево једног ексклузивног интервјуа са аутором књиге “Балкан Готик, загробни Балкан”.

(кликом на слику отварате запис)