ДИГИТАЛНА ЗАВИЧАЈНОСТ ЉИГА У ПРИЈЕПОЉУ

У оквиру обележавања Дана општине Пријепоље, Библиотека „Вук Караџић“ организовала је седми међународни стручни скуп завичајних одељења под називом „ Библиотека као издавач, суиздавач, аутор и коаутор публикација завичајних аутора и завичајних тема“.На скупу су учествовали библиотекари и библиотекарке из 17 градова и општина из Србије и Црне Горе, који су презентовали ресурсе својих завичајних фондова и стручне радове.

(кликом на слику отварате вест о скупу у Пријепољу)

Градска библиотека "Љиг" представила се радом библиотекарке Валентине Поповић на тему "Дигитална завичајност". Истакли смо предности коришћења Open sourse алата приликом промоције завичајних аутора и завичајних тема. Дигитални садржај смо преставили као перспективу издавачке делатности представљањем монографије "Три јубилеја"- истраживачки пројекат завичајних аутора, у партнерству са Туристичком организацијом општине Љиг и Удружења за неговање културног наслеђа "Челник", финансијски подржан од стране локалне самоуправе. Говорили смо о заједничком пројекту библиотеке и њених корисника- виртуелне полице (100 година варошице Љиг и Грађани пишу), где смо истакли улогу библиотеке као дигиталног сервиса грађана. Стога вас још једном позивамо да учествујете својим радовима завичајних тема које ћемо врло радо објавити. Наш закључак овог скупа завичајних одељења јесте сарадња, партнерство, размена искуства и знања, баштинити стваралаштво прошлости али и стварати културу кроз издаваштво у садашњости.