Обавештење за кориснике

У оквиру процеса унапређења рада Градска библиотека "Љиг" је почела процес имплементације система COBISS. Од 1. до 3. марта обуке су похађале библиотекарка Валентина Поповић и књижничарка Маријана Трнинић. COBISS представља организациони модел повезивања библиотека у национални библиотечко-информациони систем са узајамном каталогизацијом и повезивањем са другим базама података. За почетак кренућемо са стручном обрадом и каталогизацијом књига.

Подсећамо да је наша библиотека била у ISIS систему уз коришћење БИБЛИО програма. Уз консултације са Матичном библиотеком у Ваљеву договорен је прелазак у COBISS систем. По завршетку комплетне имплементације наши корисници ће моћи да користе све услуге које нуди овај програм а тичу се претраживање грађе, резервације и позајмице књига.